Dach jest zwieńczeniem całego domu i wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale także na prezencję całej nieruchomości. Pod względem estetycznym ważne jest, aby ten element jak najlepiej komponował się z wyglądem elewacji oraz był dopasowany do wielkości całego budynku. Warto jednak podkreślić, że konkretny rodzaj zadaszenia może wiązać się także z dodatkowymi atutami. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest dach dwuspadowy.
Projekt domu Fistaszek. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Fistaszek
Dach dwuspadowy – czy jest atrakcyjny?
Architekci zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność tworzonego domu, ale także na jego wygląd. W dzisiejszych czasach projekty domów coraz częściej zachwycają nietypowymi rozwiązaniami architektonicznymi, które wpływają na prezencję całej nieruchomości. Dach dwuspadowy jest świetnym wyborem zarówno w przypadku standardowych budynków, jak i obiektów projektowanych zgodnie z najnowszymi trendami.
Projekt domu Antara. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Antara
Nie sposób odmówić mu uniwersalnego charakteru, ale jednocześnie jego prostą konstrukcję można przełamać niestandardowym nachyleniem spadów lub efektownymi oknami dachowymi. Warto podkreślić, że jego prezencja jest zależna także od wybranego koloru pokrycia dachowego. Również w tej kwestii najlepiej zaufać architektom, którzy pomogą stworzyć projekt domu spójny pod kątem kolorystyki.
Projekt domu Poziomkowy 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Poziomkowy 2
Dach dwuspadowy – zalety, na które dodatkowo warto zwrócić uwagę
Dachy dwuspadowe są niezastąpione w zabezpieczeniu nieruchomości przed wodą. Po stromych, prostokątnych połaciach deszcz spływa z łatwością, a śnieg nie zalega na ułożonych pod kątem dachówkach.
Projekt domu Bez 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Bez 2
Prosta forma zadaszenia wiąże się także z niższymi kosztami budowy, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. W przypadku tego typu dachu łatwiej jest także znaleźć ekipę wykonawczą, dach dwuspadowy jest bowiem jednym z najprostszych dachów do wykonania.
Projekt domu Amarylis 5. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amarylis 5
Warto podkreślić, że dach dwuspadowy bezpośrednio wpływa na możliwość zagospodarowania poddasza. Ponadto, można go wykorzystać także z myślą o optymalnym oświetleniu pokoju na górze, decydując się na montaż okien połaciowych. W efekcie, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą zaaranżować poddasze na sypialnię, pomieszczenie gospodarcze czy gabinet.
Projekt domu Aurum. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Aurum
Dachy dwuspadowe cieszą się niegasnącą popularnością także ze względu na możliwość ich szybkiego wykonania. Warto też wspomnieć o zyskach związanych ze zużyciem energii cieplnej. Charakterystyczna, skośna forma zadaszenia zmniejsza straty ciepła, co przekłada się na konkretne korzyści finansowe.
Projekt domu Malmo. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Malmo
W polskim krajobrazie dachy dwuspadowe wciąż są najczęściej spotykanym rozwiązaniem. Cieszą się zainteresowaniem wśród amatorów nieruchomości w tradycyjnej odsłonie, dla których liczy się klasyczna prezencja. Nie można jednak pominąć praktycznych zalet dachów dwuspadowych, które wpływają na komfort mieszkania, zmniejszenie kosztów eksploatacji czy możliwość zagospodarowania poddasza w dowolny sposób.
Projekt domu Mak 3. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Mak 3
W zależności od indywidualnych preferencji, ta charakterystyczna forma zadaszenia może zachwycać ozdobnymi wykończeniami, czego przykładem są dachy stylizowane na nieruchomości podhalańskie.
Na zdjęciu głównym wykorzystano projekt domu Jemioła 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Jemioła 2
2 komentarze
Marek
Dachy dwuspadowe sa bardzo popularnym rozwiązaniem pewnie z powodu wielu waznych zalet. Moi dziadkowie mieli domek, ale dach był płaski z lekkim spadem w jednym kierunku i też było dobrze. WOda deszczowa nie stała przez co dach nieprzeciekał.
efronton
Dach dwuspadowy to proste rozwiązanie, szczególnie jak takie są wymogi prawa, dotyczące kata nachylenia.