Temida to nowość w ofercie projektów domów parterowych, który cechuje się oryginalną stylistyką oraz świetnie dopracowanym układem funkcjonalnym. Jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów poszukujących odważnych rozwiązań. Rozwiązań, które daleko odbiegają od tradycyjnego projektowania.
Pierwsze co wyróżnia projekt Temida to jego bryła. Nowoczesna bryła podkreślona jasną elewacją, z idealnie dobranymi i dopracowanymi detalami architektonicznymi prezentuje się niezwykle oryginalnie. Wnętrze domu to przede wszystkim otwarta przestrzeń otoczona panoramicznymi przeszkleniami, które otwierają dom na ogród zapewniając przepiękne widoki.
Oryginalna forma budynku
Parterówka Temida została zaliczona do kategorii projektów domów parterowych. Na prawie 340 m2 powierzchni zabudowy powiązano ze sobą różne bryły geometryczne, tworząc niezwykle funkcjonalną przestrzeń.
Z całą pewnością projekt Temida nie należy do domów małych. Powierzchnia użytkowa domu to prawie 230 m2. W domu pojawił się dach dwuspadowy, który przykrywając strefę dzienną kryje wysoki sufit. Pozostała część domu przykryta została dachem płaskim. Białą elewację urozmaicono cegłą klinkierową w ceglastym kolorze oraz drewnianą szalówką. Całość okalają panoramiczne przeszklenia, które w strefie dziennej zaprojektowano aż pod wysoki sufit. Dzięki zastosowaniu przesuwnych okiem mieszkańcy mogą cieszyć się urokami natury korzystając z rozległych tarasów.
Funkcjonalna, otwarta część dzienna
Wnętrze podzielono na dwie strefy użytkowe ulokowane po przeciwległych stronach domu. Strefa dzienna to otwarta przestrzeń, w której zaprojektowano wszystko, czego może potrzebować współczesna rodzina. Pojawił się tu salon, jadalnia z miejscem na duży stół oraz otwarta kuchnia. Autor projektu w salonie zaproponował wysoki sufit, który w połączeniu z wysoką, przeszkloną ścianą zapewnia niezwykłe widoki na otaczający krajobraz.
Przy kuchni zaprojektowano praktyczną spiżarnię, która na pewno zostanie doceniona przez panią domu. Spiżarnia jest na tyle duża, że bez problemu można ją również wykorzystać jako pomieszczenie techniczne. W centralnym punkcie kuchni pojawiła się wyspa kuchenna, na której umieszczono płytę do gotowania oraz duży blat roboczy. W kuchni mieszkańcy mają do dyspozycji również barek śniadaniowy. Niewątpliwą zaletą projektu będzie również rozległy, zadaszony taras, który umożliwi spędzanie czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pogodny. Zadaszenie zapewni schronienie przed deszczem oraz ochroni przed nadmiernym słońcem w upalne dni.
Strefa nocna – azyl domowników
Strefa nocna została oddzielona od części dziennej dzięki czemu domownicy będą mieli dużo większą prywatność oraz pełną swobodę w jej użytkowaniu. Zaprojektowano tu apartament gospodarzy, który posiada prywatną łazienką i garderobę. W sypialni pojawiło się też panoramiczne, narożne przeszklenie, które stanowi wyjście na prywatny taras.
Dzieci do dyspozycji mają dwie wygodne sypialnie oraz wspólną łazienkę dostępną z korytarza. Uzupełnieniem układu funkcjonalnego jest część gospodarcza. Składają się na nią garderoba ulokowana zaraz przy wejściu, praktyczna pralnia, duża kotłownia oraz dwustanowiskowy garaż. Garaż jest na tyle duży, że bez problemu pomieści również rowery albo skuter.
Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Temida