Lubimy domki letniskowe. Taki odpoczynek niesie ze sobą wiele zalet, co przyciąga ludzi do tego rodzaju wypoczynku. Domki letniskowe to sąsiedztwo natury, co stanowi idealne warunki do wyciszenia umysłu i relaksu. Odpoczynek w takim miejscu pomaga zredukować stres. Piękny krajobraz, świeże powietrze i możliwość spacerów pozwalają zapomnieć o codzienności. Wolny czas w domku letniskowym dodatkowo wspiera rozwijanie pasji. Można spróbować swoich sił w gotowaniu, ogrodnictwie, a nawet rzemiośle. To również doskonałe miejsce do zagłębienia się w ulubionej lekturze.
Najczęściej decydujemy się na wynajem domku letniskowego. Coraz więcej osób decyduje się jednak na posiadanie własnego domu letniskowego. W takim przypadku do wyboru mamy dwie opcje. Możemy kupić istniejący dom letniskowy lub wybudować go na podstawie projektu gotowego. Obie drogi mają oczywiście wady i zalety. Zakup gotowego domu jest najszybszą drogą. Jednak taka opcja może nie zaspokoić wszystkich naszych potrzeb i oczekiwań wobec domu. Budowa domku letniskowego od podstaw jest oczywiście opcją długoterminową, a dodatkowo wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji, jednak sami możemy zdecydować jak nasz wymarzony dom ma wyglądać.
Przed wyborem projektu gotowego warto przemyśleć kilka kwestii, tak aby wybrany projekt domu spełniał wszystkie nasze wymagania. Przed wyborem projektu, musimy zdecydować, czy dom będziemy użytkowali sezonowo, czy przez cały rok. Od tej decyzji zależy między innymi rodzaj ogrzewania budynku oraz grubość izolacji ścian zewnętrznych. Największą popularnością cieszą się drewniane domki letniskowe . Mają one swój unikalny klimat i kojarzą się z wypoczynkiem w zgodnie z naturą.
Z wielką przyjemnością prezentujemy nasze nowości wśród domków letniskowych
JASKIER dr-S to projekt domu letniskowego w technologii szkieletu drewnianego. Projekt posiada nietypową bryłę, która zwęża się w stronę tarasu. Elewację kryje drewniana szalówka w kolorze naturalnego drewna. Dwuspadowy dach został przykryty blachą na rąbek w kolorze grafitowym. Nowoczesny charakter domu podkreśla stalowa konstrukcja tarasu oraz liczne przeszklenia.
Dom podzielano na dwie różne strefy. Pierwsza połowa to część mieszkalna, druga to obszerny, zadaszony taras. Wnętrze stanowi otwartą przestrzeń, na której wygospodarowano poszczególne strefy użytkowe. Sypialnia została zaprojektowana na antresoli, na którą prowadzi drabinka.
Niewątpliwą zaletą projektu jest duży, zadaszony taras. Stanowi on przestrzeń łączącą dom z ogrodem. Jest miejscem wypoczynku, spotkań z rodziną i znajomymi. Zadaszony taras pozwala skorzystać z uroków natury niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, a jednocześnie jest blisko domu.
ŚMIAŁEK dr-S projekt domu letniskowego opracowany w szkielecie drewnianym. Posiada on nietypową bryłę w kształcie litery L. Na elewacji pojawiła się drewniana szalówka w jasnym kolorze, którą zestawiono z blachą na rąbek stojący w szarym odcieniu. Blacha kryje również dach.
Układ funkcjonalny został rozdzielony pomiędzy dwie strefy użytkowe: część mieszkalną i tarasem. W części mieszkalnej do dyspozycji mamy dwa poziomy, bowiem sypialnia zaproponowana została na antresoli. Taras natomiast został zadaszony i wzbogacony o zewnętrzną kuchnią.
Z całą pewnością największą zaletą projektu jest zadaszony taras dużo większy niż część mieszkalna. Zadaszenie umożliwia korzystanie z uroków natury bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Na tarasie zmieści się duży stół z krzesłami. Taras posiada też dodatkową kuchnię do wspólnego biesiadowania na zewnątrz. W kuchni oprócz tradycyjnego grilla mieszkańcy do dyspozycji mają płytę do gotowania oraz funkcjonalny ciąg blatów i szafek.