Aktualności,  Poradnik Inwestora

Jak wybrać skuteczny system ochrony dachu przed śniegiem i lodem?

Zsuwający się z dachu śnieg to problem, który dotyczy większości domów – zwłaszcza tych o kącie nachylenia połaci wynoszącym około 30 stopni. Szczególnie często mają z nim do czynienia mieszkańcy terenów górskich. Podczas wiosennych roztopów lub odwilży śnieg staje się mokry i znacznie zwiększa swoją wagę.

Zsuwając się z dachu nabiera prędkości, uderzając z dużą siłą we wszystko, co napotka. Może to doprowadzić do wielu problemów: wygięcia lub zniszczenia rynien, uszkodzenia zaparkowanego pod domem samochodu czy połamania roślin ogrodowych. Spadające masy śniegu są również groźne dla wszystkich osób przebywających w pobliżu domu. Zakup odpowiednich systemów ochronnych jest więc inwestycją w bezpieczeństwo oraz zdrowie. Ich montaż pozwoli nam także uniknąć kłopotliwych i kosztownych napraw dachu.

Jak ochronić nasz dach przed śniegiem i lodem?

Działania mające na celu ochronę dachu (a w konsekwencji także przestrzeni wokół domu) przed śniegiem i lodem zaczynają się od wyboru odpowiedniej dachówki. Bardzo ważna jest między innymi konstrukcja zamka – górnego i bocznego. Modele wysokiej jakości gwarantują szczelność całej połaci oraz skuteczne odprowadzanie wody. Do pełnej ochrony przed śniegiem będą nam jednak niezbędne jeszcze inne, dodatkowe akcesoria.

  • Bale przeciwśnieżne to mocowane na hakach drewniane zabezpieczenia uniemożliwiające niekontrolowane zsunięcie się dużym bryłom śniegu. Ze względu na ich wygląd oraz funkcjonalność warto zastosować je na dachach domów położonych w górach.
  • Rury śniegowe są wykonane z metalu i montowane na specjalnych wspornikach. Na dachu pełnią podobną funkcję co bale. Wyróżniają się eleganckim wyglądem, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla domów nowoczesnych.
  • Drabinki śniegowe to powszechnie wykorzystywane akcesoria o dużej wytrzymałości. Często występują w różnych wariantach długości, co ułatwia dopasowanie ich do rozmiaru naszego dachu.
  • Noski śniegowe po zamontowaniu na połaci będą rozbijać osuwające się bryły śniegu oraz lodu na mniejsze (i równocześnie lżejsze) kawałki. Stanowią doskonałe uzupełnienie innych zabezpieczeń, które osłonią przed nadmiernym obciążeniem.

Marka gwarancją jakości i stylu

Dobry system chroniący przed śniegiem i lodem musi być przede wszystkim skuteczny. Podczas wyboru nie należy jednak pomijać estetyki. Warto zdecydować się na akcesoria, które można harmonijnie wkomponować w wygląd dachu. Wchodzą one w skład systemów przeciwśniegowych marki CREATON dedykowanych każdemu modelowi dachówek ceramicznych. Wszystkie montowane są na specjalnej aluminiowej dachówce, której kształt oraz kolor są identyczne z ceramiczną dachówką podstawową (wyjątek od tej zasady stanowią noski, mocowane bezpośrednio na dachówce podstawowej). Co więcej, dla maksymalnej wytrzymałości oraz trwałości każdy z elementów wykonano z materiałów najwyższej jakości. Wybierając przeciwśniegowe systemy CREATON mamy więc gwarancję, iż wszystkie akcesoria będą funkcjonalne względem siebie, a nasz dom na wiele lat zostanie zabezpieczony przed śniegiem, zachowując w pełni spójny i stylowy wygląd.

Odpowiednio dobrane akcesoria sprawiają, że dach jest w stanie sprostać nawet największym wyzwaniom. Więcej informacji o tym, co oprócz dachówek ceramicznych lub cementowych powinno znaleźć się na dachu, aby był on estetyczny, funkcjonalny, trwały i zapewniał bezpieczeństwo tym, którzy pod nim zamieszkają można znaleźć w materiale wideo KLIKNIJ TU

1 komentarz

  • Adam

    Zastanawiamy się która wersja jest najbardziej optymalna do naszej Titanii. Czy lepszym wyborem będzie drabinka śniegowa czy rury śniegowe. Niby podobne zastosowanie. Oczywiście bierzemy wszystko od Creatona, by było jednak systemowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »