Skandynawskie trendy już jakiś czas temu podbiły serca Polaków, którzy coraz chętniej urządzają mieszkania właśnie w tym stylu. Obecnie na czasie są wnętrza typu hygge, nawiązujące do duńskiej filozofii aranżacji. Warto poprosić architektów o projekt domu uwzględniający urządzenie go właśnie w tym charakterze. Już na etapie budowy należy bowiem zaplanować układ całej nieruchomości, wraz z obecnością kluczowych elementów dla duńskich aranżacji.
Wnętrze projektu domu Teo. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Teo
Styl hygge – czym się wyróżnia?
Osoby interesujące się trendami w zakresie aranżacji wnętrz często podkreślają, że sercem domu urządzonego w stylu hygge powinien być kominek. Warto skusić się na jego instalację i już na etapie budowy poprosić architektów o projekty domów wykonane pod kątem jego obecności. Kominek świetnie wpisuje się w estetykę komfortowych, ciepłych wnętrz, zaprojektowanych z myślą o wypoczynku.
Wnętrze projektu domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Feniks
Najlepiej zainstalować go w salonie, pamiętając o wyznaczeniu przestrzeni na szeroką, wygodną kanapę i pufy. Właśnie tego typu meble wypoczynkowe najlepiej wpisują się w styl hygge – szczególnie, jeśli są wykończone naturalnymi tkaninami utrzymanymi w spokojnych tonacjach.
Wnętrze projektu domu Amarylis 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amarylis 2
Kompletnie wykonany projekt domu powinien uwzględniać kwestię wyboru odpowiedniej podłogi. Ten element wnętrza również jest istotny w kontekście duńskich aranżacji. Najlepiej postawić na drewniane podłogi, utrzymane w naturalnym kolorze. Warto jednak pamiętać o dywanach, które są niemniej ważne w urządzaniu przytulnych, ciepłych wnętrz. Nieduże dywaniki o grubych splotach uszyte z wełny, lub propozycje na bazie koziego czy owczego futra, wspaniale wpisują się w estetykę hygge.
Wnętrze projektu domu Dedal. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Dedal
Aranżacja w stylu hygge – o czym należy pamiętać?
Dom urządzony według duńskich trendów musi być podporządkowany komfortowi wszystkich domowników. Jest to ważne także pod kątem rozkładu wnętrz – przykładowe projekty domów przygotowane przez architektów muszą odpowiadać potrzebom potencjalnych inwestorów. O przytulny nastrój poszczególnych pokoi warto zadbać wykorzystując dodatki charakterystyczne dla stylu hygge. Istotny jest już sam wybór ich kolorystyki – spokojne tonacje beżu, brązu, zieleni czy szarości będą znakomitym wyborem.
Wnętrze projektu domu Ariel 5. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Ariel 5
Oprócz wspomnianego kominka można udekorować wnętrze świecami, które nie muszą być utrzymane w tej samej stylistyce. Styl hygge kojarzy się także z poduszkami, dlatego warto ozdobić nimi kanapy i fotele. Poza tradycyjnym kompletem wypoczynkowym, można skusić się na designerskie pufy. Na przytulną atmosferę wpłyną również miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny. Wystarczy wprowadzić do wnętrza wełniane lub bawełniane koce, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek w stylu hygge.
Wnętrze projektu domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Feniks
Warto zainspirować się duńskimi trendami i zdecydować się na urządzenie domu w duchu komfortu i nastrojowego klimatu. Kominek, drewniana podłoga, spokojne kolory ziemi, świece, koce i poduszki to główne elementy, które wpływają na unikalny charakter stylu hygge. Warto przekonać się, jak wiele uroku kryją w sobie wnętrza urządzone według najmodniejszych duńskich trendów.
5 komentarzy
Wood
Jeszcze dodam, że kominek jako nieodzowna częśc wnętrza bardzo prezypadł mnie do gustu. Chętnie umieszczę taki w swoim domu, którego niestety jeszcze nie mam.
Wood
Rozumiem, że częścią stylu hygge jest drewno na ścianach? Jeśli tak, to ten styl jest dla mnie. Warto zaprzątnąc sobie nim głowę.
kasia
jak tylko przeczytałam, że w stylu hygge jedną z najważniejszych kwestii jest kominek, pomyślałam, że już lubię ten styl 😀
Andrzej
Zawsze mi się podobał ten styl. Niestety trudno mi utrzymać jego spójność…
Natalia
Mi się bardzo podoba styl hygge i mroźnej Skandynawii, i własnie takie połączenie mam w moich wnętrzach 🙂