Projekt domu Alicja 2
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 112.90 m²
- powierzchnia garażu 19.55 m²
- powierzchnia zabudowy 105.43 m²
- powierzchnia dachu 184.00 m²
- kubatura 648.00 m³
- wysokość 8.20 m
- EP 67.66 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny z użytkowym poddaszem |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
dach: | blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 42° |
ogrzewanie: | gazowe |
stolarka: | brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hörmann |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Alicja 2
Alicja 2 to projekt domu z użytkowym poddaszem oraz garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Prosta bryła na planie prostokąta, przykryta dwuspadowym dachem umożliwia szybką oraz ekonomiczną realizację projektu. Nieduża powierzchnia użytkowa sprawie również, iż projekt będzie niedrogi w utrzymaniu. Funkcjonalne rozwiązania wewnątrz budynku gwarantują mieszkańcom jego komfortowe użytkowanie. Front budynku został zaakcentowany funkcjonalnym podcieniem, który tworzy praktyczne zadaszenie nad wejściem głównym.
Projekt domu z wjazdem od południa
Na parterze zaprojektowano strefę dzienną, w której szerokie przeszklenia z przesuwnym systemem otwierania stanowią nie tylko praktyczne wyjście na taras, ale wprowadzają do wnętrza naturalne światło, podnosząc tym samym jego walory dekoracyjne. Salon z częścią wypoczynkową został usytuowany od frontu budynku, co sprawia, iż jest to projekt z wjazdem od południa. Część jadalna została usytuowana przy wyjściu na taras, który jest idealnym miejscem na kącik kawowy. W częściowo zamkniętej kuchni można zaaranżować wygodną przestrzeń do pracy, z kącikiem śniadaniowym. Przy kuchni znajduje się praktyczna spiżarnia, w której przewidziano również miejsce na piec gazowy. W pobliżu schodów znajduje się łazienka z prysznicem, a przez wiatrołap przewidziano połączenie z garażem.
Zaciszna strefa nocna na poddaszu
Poddasze pełni funkcję komfortowej strefy nocnej. Znajdują się tam cztery sypialnie, wśród których znajduje się główna sypialnia gospodarzy z prywatną, pojemną garderobą. Wszystkie pokoje zostały bardzo dobrze doświetlone, poprzez zastosowanie okien dachowych oraz szerokich portfenetrów. Program funkcjonalny poddasza uzupełnia rodzinna łazienka, dostępna z korytarza.
Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hormann
W projekcie Alicja 2 został zaprojektowany jednostanowiskowy garaż, który wyposażyliśmy w bramę garażową marki Hormann. Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hormann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hormann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.
kto buduje ten dom?
Ja zaczynam budowę pod koniec marca, w woj. Śląskim.
Witam, mam pytanie buduje ktoś ten dom w w woj. małopolskim? bardzo proszę o odpowiedź
Witam, można zrobić taką zmianę w projekcie, uważając aby pion sanitarny nie wyszedl w pokoju dziennym.
Witam, Chciałem się zapytać czy można przenieść łazienkę na przeciwko (poddasze) Pozdrawiam Darek
Witam, musi to sprawdzić uprawniona osoba na etapie adaptacji projektu. Może się okazać, że zmiana nie jest konieczna jeśli np. obciążenie śniegiem w strefie, gdzie dom ma powstać jest mniejsze niż zakładane w projekcie. W projekcie przyjęto I strefę wiatrową i IV śniegową.
Witam, czy jest możliwość zastosowania w tym projekcie dachówki ceramicznej zamiast blach, bo rozumiem, że dachówki ceramiczne są cięższym pokryciem od blach i być może projekt nie był liczony na taką pokrywę jak dachówki i wymagałoby to ingerencji w projekt konstrukcji dachu. Pozdrawiam
Mam :):):) ten super projekt:)
Witam, istnieje taka możliwość. Zmiana pociąga za sobą potrzebę przeprojektowania konstrukcji oraz przeniesienia komina. Wydamy na nią zgodę.
Witam, Czy jest możliwość zamiany miejscami kuchni i kotłowni z pokojem na parterze. Północ jest od strony wejścia.
Witam, wydamy zgodę na wprowadzenie wymienionych przez Panią zmian. Garaż znajduje się w parterze budynku, dom nie jest podpiwniczony. Pozdrawiam.
Ogólnie projekt mi się podoba. Powiększyłabym piwnicę(przedłużyłabym wejście) a na końcu piwnicy zrobiłabym pomieszczenie gospodarcze(piec). To pomieszczenie(3,8 m) obok kuchni to mogłaby byc spiżarnia. W toalecie na dole brakuje okna. W pokoju gościnnym to drugie okno powinno byc też duże jak to drugie.