Projekt domu Ariel 4
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 139.03 m²
- powierzchnia garażu 32.09 m²
- powierzchnia zabudowy 217.26 m²
- powierzchnia dachu 345.00 m²
- kubatura 834.00 m³
- wysokość 7.32 m
- EP 20.32 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny |
ściany: | 2-warstwowe - bloczek z betonu komórkowego SOLBET 24 cm + styropian Termo Organika |
stropy: | System Stropowy TECHNOBETON |
dach: | dachówka ceramiczna CREATON, kąt nachylenia 25° i 30° |
ogrzewanie: | gazowe, na paliwo stałe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Ariel 4
Projekt domu Ariel 4 to projekt domu nowoczesnego, który swoim programem funkcjonalnym zapewnia komfort 4-osobowej rodzinie. W części dziennej przewidziano salon z jadalnią, kuchnię ze spiżarnią oraz WC. Autor projektu myśląc o jego domownikach i komforcie użytkowania salonu, zaproponował w nim kominek oraz duże drzwi na taras. Kominek ociepli wnętrze w długie jesienne wieczory, a zadaszony taras pozwoli korzystać z uroku lata niezależnie od pogody. W części nocnej zaprojektowano trzy sypialnie, z czego jedna posiada własną łazienkę i garderobą, oraz łazienkę ogólnodostępną. Część gospodarczą stanowi kotłownia na paliwo stałe oraz dwustanowiskowy garaż.
Rosnąca popularność domów parterowych
Projekt Ariel 4 należy do projektów domów parterowych. Jego główną zaletą jest wygoda użytkowania. Przestronne wnętrze i łatwość w komunikacji zapewnia brak barier w postaci schodów. Ulokowanie pomieszczeń na jednym poziomie jest szczególnie doceniane przez rodziny z małych dzieci oraz osoby starsze. Takie rozmieszczenie pomieszczeń świetnie wykorzystuje również zalety ogrodu, otwierając dom na otaczającą przyrodę. Dodatkowym atutem domów parterowych jest możliwość zagospodarowania strychu na część mieszkalną w późniejszym momencie. Wtedy, kiedy okaże się, że parter nie do końca spełnia nasze potrzeby i oczekiwania.
Projekt tarasu jako bezpłatny dodatek do projektu
Niewątpliwym atutem projektu jest rozłożysty, częściowo zadaszony taras okalający budynek z dwóch stron. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się z uroków natury bez względu na panującą pogodę. Dla wszystkich osób, które marzą o tarasie zaprezentowanym na naszych wizualizacjach, mamy dobrą wiadomość. Do projektu dołączamy bezpłatnie projekt wykonania tarasu. Projekt Ariel 4 należy do grupy projektów domów z wizualizacjami wnętrz, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją aranżacji wnętrz, która może okazać się inspiracją na przyszłość.
Projekt domu Ariel 4 z 30-stopniowym kątem nachylenia dachu
Dla wszystkich tych, których warunki zabudowy ograniczają możliwość realizacji projektu Ariel 4, mamy kolejną wersję projektu. Projekt domu Ariel 5 to wersja projekt domu Ariel 4 z 30-stopniowym kątem nachylenia dachu.
Grupa budujących - Budujemy Ariele
Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Ariele, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Ariel. Dołącz do grupy - czekamy na Ciebie :) W grupie zawsze raźniej.
Błąd pojawił się tylko w projekcie Ariel 5 (jest to wersja projektu Ariel 4 z 30° kątem nachylenia dachu). Wspomniany błąd dotyczący szerokości wejścia do salonu, został zauważony i poprawiony w październiku 2016 roku. Wszystkie projekty zakupione po tej dacie zawierają poprawny wymiar.
Faktycznie pojawił się błąd w wymiarowaniu na jednym z rysunków części architektonicznej. Został on już skorygowany.
W projekcie ariel 4 jest powazny bład a mianowicie wejscie do salonu ma 185 cm a powinno 135 I tym samym komin zostaje przesuniety I moze nachodzic na kalenice
Planujesz budowę domu z serii Ariel, jesteś w trakcie budowy, a może już mieszkasz w którymś z Arieli? Dołącz do grupy Budujemy Ariele. To idealne miejsce do wymiany doświadczeń, opinii, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji.
https://www.facebook.com/groups/371397126556931/
Witam poszukuję domu Ariel 4 w województwie Lubelskim Lub mazowieckim. Planujemy budowę i chcielibyśmy obejrzeć domek w realu. Chętnych do pomocy proszę o kontakt na maila: oldzi23@gmail.com
Panie Andrzeju a jak z kosztami budowy ? Czy są chociaż przybliżone .Jeśli to możliwe proszę o odpowiedź na anna.golunska@op.pl
Panie Andrzeju, czy istnieje możliwość obejrzenia w rzeczywistości Pańskiego domu w SSO? My planujemy ruszyć z pracami na wiosnę. Bylibyśmy z mężem bardzo wdzięczni za możliwość zobaczenia Ariela 4 w realu. Proszę o odpowiedz na prywatnego maila.
Buduję w woj.mazowieckim. Jestem na etapie fundamentów.
Jakie nanosił pan poprawki w projekcie? Jakie pokrycie dachu pan wybrał? Czy mogłabym zobaczyć zdjęcie pana domu?
Ja buduję w kuj-pom. Narazie gotowy stan surowy otwarty.
Projekt Ariel 4 jest nowym projektem, który wszedł do oferty w 2016 roku. Na gotową realizację jest zatem jeszcze za wcześnie.
Witam! Czy ktoś w woj.mazowieckim buduje lub budował dom wg projektu Ariel 4. Chetnie obejrzałabym go w rzeczywistości. Jesli byłby ktoś tak uprzejmy i udostępnił do obejrzenia swój Arielek, byłabym bardzo wdzięczna. Mój email to w.agaa@wp.pl.
Po długich poszukiwaniach Ariel 4 wydaje się być najbardziej optymalny. Czy ktoś buduje ten dom w dolnośląskim lub lubuskim ?
Rozumiem... dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedz na nękający mnie problem.
Działke mam akurat 0,5h i taras wymarzył mi się właśnie taki jak na wizualizacji, który nadaje domu całego uroku. Zmieniając go na inny dom go traci..:) Właśnie z tymi legarami mam problem bo.. jak to wykonać żeby wyglądało tak jak na wizualizacji ? tzn bok z tynku i widać tylko samą deske 2,5cm....
Witam Projekt, który Pan kupuje jest projektem budowlany a nie wykonawczym. Posiada wszelkie informacje do uzyskania pozwolenia na budowę a także do wybudowania domu. Taras, o którym jest mowa jest elementem dodatkowym, można go zrobić na różne sposoby ( betonowy, na legarach), tak samo można go zrobić różnej wielkości. Jest to element, na który należy spojrzeć szerzej, patrząc na działkę, otoczenie - krajobraz, oraz w która stronę chce Pan po prostu patrzeć po wyjściu z domu. Temu taras można kształtować samemu, przenosząc go , zmniejszając czy powiększając. Nie narzucamy ściśle ram tarasu, dając możliwość zaprojektowania go do wymagań działki oraz potrzeb i komfortu mieszkańców domu. Pozdrawiam
Czyli projekt jest nie dopracowany..kupuje sie kota we worku.
Panie Adamie, deski tarasowe powinny zostać zamocowane na legarach. Grubość części wystającej nie została określona w projekcie. Decyzję o wyborze konstrukcji i materiałów na taras pozostawiamy inwestorowi.
Witam, a taras jak jest skonstruowany ? Drewno jest ułożone bezpośrednio na betonie? Jaką grubość ma część wystająca ?
Panie Marcinie, takich informacji musi Pan zasięgnąć bezpośrednio u producenta http://www.fermacell.pl/produkty-cemento-wloknowe.php
Pani Magdaleno, czy więcej szczegółów technicznych odnośnie wykonania podbitki jesteście w stanie mi udostępnić ?? Chodzi mi np o konstrukcję pod płyty, połączenie z pasem podrynnowym oraz deską czołową itp.
Panie Marcinie, zgodę za zmianę materiałów wykończeniowych otrzymali Państwo razem z projektem, więc spokojnie mogą Państwo zmienić sposób wykonania podbitki. W projekcie Ariel 4 wykorzystana została płyta cementowo - włóknowa Fermacell
Rozpoczynam budowę domu wg projektu ARIEL - bardzo podoba nam się elewacja z Ariela 4, chcielibyśmy zaadoptować ją do naszego projektu. Czy jest taka możliwość ?? Interesuje nas też technologia wykonania podbitki w projekcie Ariel 4. Czy możemy uzyskać informację o tej technologii ??
Panie Andrzeju podana powierzchnia zabudowy nie uwzględnia tarasów (do powierzchni zabudowy tarasów się nie wlicza).
Witam. W warunkach zabudowy mam powierzchnię zabudowy budynku do 180 m2. Czy zmniejszając tarasy uda mi sie tyle osiągnąć czy lepiej szukać innego projektu?