Projekt domu Borówka 2 dr-S
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 111.37 m²
- powierzchnia zabudowy 137.26 m²
- powierzchnia dachu 226.00 m²
- kubatura 472.00 m³
- wysokość 6.53 m
- EP 69.41 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny |
ściany: | szkielet drewniany |
stropy: | belki drewniane + wełna mineralna |
dach: | dachówka ceramiczna CREATON, kąt nachylenia 25° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Borówka 2 dr-S
Borówka 2 dr-S to projekt domu parterowego, zaprojektowanego w szkielecie drewnianym w stylu dworkowym, o starannie zaprojektowanym programie użytkowym wnętrza. Klasyczne proporcje bryły oraz drewniane wykończenie elewacji, podkreślają tradycyjny charakter domu. Cała elewacja została wykończona szalówką, która dobrze komponuje się ze stolarką w kolorze drewna i kontrastuje z ciemną dachówką gontopodobną. Wokół podzielonych szprosami okien zaprojektowano tradycyjne drewniane okiennice. Wejście do domu osłania charakterystyczne, wsparte na drewnianych belkach trójkątne zadaszenie. Podobne rozwiązanie zastosowano od strony ogrodu, projektując zadaszenie nad tarasem.
Komfortowa strefa dzienna
Pomimo, iż jest to tradycyjny projekt domu, układ funkcjonalny został zaprojektowany zgodnie ze współczesnymi trendami. Zadaszona strefa wejściowa prowadzi do przedsionka, w którym za przesuwnymi drzwiami wygospodarowano praktyczną garderobę do przechowywania odzieży wierzchniej. Z przedsionka znajduje się również przejście do niedużej kotłowni dostosowanej pod ogrzewanie gazowe. W reprezentacyjnej strefie dziennej mieści się komfortowy salon z kominkiem, jadalnia zlokalizowana przy wysokim przeszkleniu oraz otwarta kuchnia z dużą ilością blatu roboczego.
Wydzielona strefa nocna
Strefa nocna została wyraźnie oddzielona, korytarzem od reszty domu, co sprzyja wypoczynkowi, indywidualnej pracy i nauce. Do dyspozycji mieszkańców znajdują się tam trzy pokoje, rodzinna łazienka oraz oddzielna toaleta. Każda z sypialni ma dość miejsca, aby zapewnić miejsce do przechowywania, miejsce do nauki i zabawy. Dwie sypialnie posiadają dodatkowo wyjście na zadaszony taras od strony ogrodu. Jest to dom należący do kolekcji projektów domów drewnianych, który dodatkowo posiada drewniane wykończenie zewnętrze. Został stworzony z myślą o miłośnikach tradycyjnej, drewnianej architektury minionego stulecia.
Współczesny styl dworkowy
Współcześnie styl zwany dworkowym kojarzy się ze swojskością, siedzibą rodową i ciepłem domowego ogniska. Wnętrza współczesnych dworków korespondują z aktualnymi potrzebami inwestorów, ponieważ ich układ funkcjonalny jest dopasowany do stylu życia i wymagań ludzi XXI wieku. Tak też jest w tym przypadku. Jest to przykład projektu domu z wizualizacjami wnętrz, w których tradycja w spójny sposób łączy się z nowoczesnością. W jasnej przestrzeni dziennej wyeksponowano drewniane elementy konstrukcyjne, które połączono z nowoczesnym oświetleniem i lakierowanymi meblami. Kolorem dominującym jest zieleń połączona z kolorami ziemi: brąz, szarości i beże.