Projekt domu Calineczka 3
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Regulamin promocji >>
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 139.03 m²
- powierzchnia garażu 18.00 m²
- powierzchnia zabudowy 117.20 m²
- powierzchnia dachu 207.00 m²
- kubatura 770.08 m³
- wysokość 9.11 m
- EP 22.63 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny z użytkowym poddaszem |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
dach: | blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 45° |
ogrzewanie: | gazowe, na paliwo stałe |
stolarka: | brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hörmann |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Calineczka 3
Calineczka 3 to atrakcyjny i nowoczesny projekt domu z użytkowym poddaszem o prostej i zwartej bryle, w której znajduje się także jednostanowiskowy garaż. Elegancki detal oraz naturalne zestawienie materiałów wykończeniowych zapewniają budynkowi wyjątkowy wygląd. Nowoczesną stylizację domu podkreślono naturalnymi – drewnianymi i klinkierowymi okładzinami, które zostały efektownie wyeksponowane na tle jasnego tynku. Dwuspadowy dach pokryto blachą łączona na rąbek w kolorze grafitowym. Charakteru dodają duże przeszklenia na parterze, modne portfenetry na poddaszu oraz trójkątna lukarna zlokalizowana od frontu.
Przestrzeń funkcjonalnie zorganizowana
To doskonała propozycja dla osób, poszukujących dobrych i prostych rozwiązań architektonicznych oraz funkcjonalnie zorganizowanej przestrzeni wewnętrznej w nowoczesnym projekcie domu. Jasna i komfortowa strefa dzienna to salon połączony z jadalnią oraz kuchnia. Całość została bardzo dobrze doświetlona wysoki przeszkleniami w jadalni oraz salonie. Przesuwne duże drzwi tarasowe umożliwiają przenikanie ogrodu do wnętrza domu. W zaprojektowanym na parterze dodatkowym pokoju można urządzić zaciszny gabinet do pracy, bądź sypialnię dla gości, którzy będą mieli do swojej dyspozycji znajdującą się obok łazienkę.
Dobrze nasłoneczniona przestrzeń prywatna
Przestrzeń prywatna na poddaszu jest bardzo dobrze nasłoneczniona, dzięki wysokim portfenetrom i oknom połaciowym. Zaprojektowano tutaj trzy pokoje dla dzieci oraz dużą sypialnię rodziców z garderobą, zlokalizowaną w drugiej części poddasza, nad garażem. W komfortowej łazience znajdzie się miejsce zarówno na narożną wannę, prysznic i pralkę. Łazienka na poddaszu jest bardzo dobrze doświetlona naturalnym światłem wpadającym przez lukarnę. Optymalny układ funkcjonalny oraz prosta bryła budynku powodują, iż projekt posiada niespełna 140 m2 powierzchni użytkowej co oznacza, iż jest to projekt domu średniego od 100 do 140 m2.
Uzupełnienie programu funkcjonalnego
Z wiatrołapu przechodzi się do przechodniego pomieszczenia gospodarczego, w którym można ulokować pojemne szafy do przechowywania. Pomieszczenie to prowadzi wprost do garażu, z którego dostępna jest kotłownia na paliwo stale bądź gazowe, z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. Na zewnątrz mieszkańcy mają do dyspozycji słoneczny taras, który można przesłonić drewnianą pergolą, która stworzy spójną całość z drewnianą okładziną na elewacji. Jest to projekt domu z wizualizacjami wnętrz, które dodatkowo wzbogacają prezentację projektu.
Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hormann
W projekcie Calineczka 3 został zaprojektowany jednostanowiskowy garaż, który wyposażyliśmy w bramę garażową marki Hormann. Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hormann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hormann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.
Grupa budujących - Budujemy Calineczki
Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Calineczki, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Calineczka. Dołącz do grupy - czekamy na Ciebie :) W grupie zawsze raźniej.
Dzień dobry można prosić o aktualne koszty budowy domu Jeżyna2 w wersji murowanej i szkieletowej, czy można wprowadzić drobne zmiany chcieli byśmy za miast garażu dodatkowy pokój, reszta projektu bardzo nam się podoba jesteśmy zainteresowani jego zakupem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Joanna
Planujesz budowę domu z serii Calineczka, jesteś w trakcie budowy, a może już mieszkasz w którejś z Calineczek? Dołącz do grupy Budujemy Calineczki. To idealne miejsce do wymiany doświadczeń, opinii, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji https://www.facebook.com/groups/809777339171373/
W projekcie jest przewidziany właz rewizyjny na tzw. stryszek. Znajduje się on przed wejściem do łazienki na poddaszu. Właz ten widać na rysunkach szczegółowych do projektu.
Nie do konca o to mi chodzilo. Mam na mysli przestrzen nad poddaszem. W projekcie nie ma tam wejscia a wysokosc pozwalalaby na utworzenie tam schowka.
Panie Kamilu, może Pan bez problemu zmieniać funkcje pomieszczeń, w tym zamienić jeden z pokoi na poddaszu na schowek.
Czy jest możliwość \"utworzenia\" strychu - nie jako pomieszczenie mieszkalne tylko jako \"schowek\"?
Ścianka, o której Pan mówi stanowi element konstrukcyjny, nie może zatem zostać usunięta. Aby móc z niej zrezygnować, należałby przerobić konstrukcję budynku, np. poprzez zastosowanie w tym miejscu podciągów.
Dzień dobry, czy ścianka w kształcie litery \"L\" pośrodku salonu jest konieczna? Można przerobić ten projekt tak aby salon był otwarty - bez tej ścianki?
Pustak Ytong będzie trochę cieplejszy. Proszę jednak pamiętać, że na wysokość współczynnika EP w większym stopniu wpływają inne rzeczy, niż technologia wykonania,
Czy może być wykonany ten dom w jakieś innej technologi gdzie obniżyła by się wysokość EP? tak jak np. w tym projekcie ? http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-kalcyt.php