Projekt domu Motylek 2
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 73.27 m²
- powierzchnia zabudowy 64.50 m²
- powierzchnia dachu 135.00 m²
- kubatura 329.00 m³
- wysokość 7.67 m
- EP 68.61 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny z użytkowym poddaszem |
ściany: | 2-warstwowe - bloczek z betonu komórkowego SOLBET 24 cm + styropian |
stropy: | na belkach drewnianych |
dach: | dachówka ceramiczna CREATON, kąt nachylenia 50° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Motylek 2
Motylek 2 to urokliwy dom mieszkalny przeznaczony dla 3 - 4-osobowej rodziny. Jest to projekt domu murowanego z poddaszem użytkowym. Zaletą tego projektu jest jego niewielka powierzchnia, prosta, zwarta bryła, przez co dom jest ekonomiczny w budowie i późniejszym użytkowaniu. To propozycja skierowana do osób, które marzą o małym, ale własnym domu. Wnętrze zostało rozplanowane w sposób przemyślany, z dbałością o maksymalne wykorzystanie przestrzeni domu. Część dzienną tworzy salon z kominkiem oraz otwarta kuchnia. Parter uzupełnia dodatkowy pokój, który idealnie sprawdzi się jako gabinet do pracy, funkcjonalna łazienka oraz gazowa kotłownia. Na poddaszu zaprojektowano dwie funkcjonalne sypialnie. Sypialnia dzieci jest dwuosobowa. Bez problemu zmieszczą się tam dwa wygodne lóżka oraz biurka do pracy. W sypialni rodziców wygospodarowano miejsce na pojemna szafę oraz toaletkę.
Projekt domu na zgłoszenie - projekt domu bez pozwolenia
Motylek 2 to kolejny projekt domu w naszej ofercie, który posiada powierzchnię zabudowy do 70 m2. Daje to możliwość jego budowy na zgłoszenie. Budowa domu na zgłoszenie to jedno z założeń programu Nowy Polski Ład. Program zaczął obwiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Wszystkie projekty, których powierzchnia zabudowy nie przekracza 70 m2 będą mogły być realizowane bez pozwolenia na budowę. Budowa taka nie będzie również wymagała kierownika budowy oraz prowadzenia dziennika budowlanego. Inwestor, który zdecyduje się na budowę domu bez pozwolenia, razem z projektem będzie musiał złożyć oświadczenie, że inwestycja jest realizowana celem zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Wszystkie budowane domy o powierzchni do 70 m2 muszą być budynkami wolnostojącymi i posiadać nie więcej niż dwie kondygnacje. Obszar oddziaływania budowanego domu musi natomiast w całości mieścić się na działce lub działkach, na których jest realizowana inwestycja. Oczywiście każda budowa domu o powierzchni zabudowy do 70 m2 w drodze zgłoszenia musi spełniać warunki Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego bądź wydane przez urząd Warunki Zabudowy.
Zmiana ogrzewania na kominkowe jest jak najbardziej możliwa. Proszę jednak pamiętać, że w przypadku domów mieszkalnych kominek nie powinien być podstawowym źródłem ogrzewania. Oprócz ogrzewania kominkiem, powinno pojawić się ogrzewanie uzupełniające np. elektryczne.
Podpinam się pod pytanie Pani Justyny?
Witam. Kto ostatnio budował ten model domu i może coś napisać o nim i o calkowitym koszcie budowy. (2020) Czy jest możliwa zmiana z ogrzewania gazowego na kominkowe ?
Byłby idealny gdyby na górze znalazła się toaleta.
Paula, w którym miejscu zrobiliście na dole spiżarnię?
Od 6miesiecy mieszkamy w motylku jest bardzo funkcjonalny , wszystko ma przemyślane, my na poddaszu zrobiliśmy dwa mniejsze pokoje, jeden duzy i toaletę, na dole dodalismy mała spizarke(tak nam doradził nam muraz. Ogólnie domek jest świetny i czujy się w nim bardzo dobrze (jest nas 4,)
Witam. Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt wybudowania tego domu w stanie pod klucz dzisiaj czyli 2016 rok. Cena podana powyżej to kosztorys na rok 2011. Chciałbym wiedzieć czy mnie stać na ten domek. Z góry dziękuję za informację.
Do czytelniczka: podana kwota 130 tys zł nie uwzględnia kosztu instalacji i podatku VAT. Szacuje się, że koszt instalacji wewnętrznych stanowi ok 15% wartości budowy.
mam pyatnie czy system gospodarczy to juz mozna mieszkac w tym mieszkaniu?
Można zmienić sposób ogrzewania w celu zastosowania pieca na ekogroszek. Najlepiej jest dokonać zmiany w trakcie adaptacji u architekta miejscowego. Nasza pracownia wystawi dla Państwa bezpłatną zgodę na zmiany w projekcie.
czy jest możliwość przerobienia ogrzewania na piec na ekogorszek?
Pani Marto, ścianka kolankowa ma 44cm.
Proszę powiedzieć jaką wysokość ma ścianka kolankowa?
Chcąc zmienić wymiary salonu, musi Pani zwiększyć gabaryty zewnętrzne całego budynku. Może Pani takiej zmiany dokonać u architekta miejscowego w ramach adaptacji. Nasza pracownia wystawi dla Pani bezpłatną zgodę na zmiany w projekcie.
Projekt bardzo mi się spodobał, jest jeden mały minusik, mianowicie powierzchnia salonu, stąd pytanie czy można dom powiększyć w części salonowej powiedzmy o pół metra tak żeby wymiar zwiększyć do 4mx6m?
jaki jest calkowity koszt budowy takiego domu?
czy może być zamiast ogrzewania gazoweo normalny piec na ekogroszek?
dlaczego nie dajecie ceny calosciowej i z vat zeby czlowiek wiedzial ze tyle zaplaci i juz
Nie ma na gorze lazienki????????????? BOZE MOJ !!!!!!!!!
Witam, koszt zmian przesłałam Panu na prywatny adres.
Jeśli można prosze o przybliżony koszt projektu Motylek 2 z zmianami: -ganek jako wiatrołap, plan parteru tak jak w motylku 1 -ogrzewanie elektryczne -strop drewniany jak w projekcie, tylko ścianki pod kalenice z pustaka
zamiast ogrzewania gazowego może być elektryczne?
Witam, zamiana taka jest możliwa, problem stanowi jedynie komin, który znajdzie się przy ścianie szczytowej budynku w miejscu zajmowanym na poddaszu przez okno.
Witam! Mam pytanie czy byłaby możliwość zamiany łazienki z kotłownią miejscami i do projektowania drzwi z kotłowni na zewnątrz?
Witam, tak, istnieje taka możliwość. W przyszłej kuchni należy przewidzieć kanał wentylujący pomieszczenie i drugi, do którego podłączony zostanie okap kuchenny. Zmianie ulegną także projekty instalacji sanitarnej i elektrycznej.
witam serdecznie, chciałam się zapytać czy istnieje możliowość przeniesienia kuchni do pokoju? tak aby sam salon mial 19 m2? pozdrawiam
Witam, piwnicę można doprojektować na etapie adaptacji projektu. Wydamy zgodę na taką zmianę.
Bardzo fajny. Ciekawe czy można pod połową domku zaprojektować małą piwniczkę ?
Witam, tak, taka zmiana jest możliwa, jej zakres należy omówić z architektem adaptującym.
Dziekuję za szybką odpowiedź. Czy w takim wypadku dałoby się "przerobić" projekt na ogrzewanie z kotłownią na piec miałowy?
Witam, dom ogrzewany jest gazem, kotłownia to pomieszczenie między holem a łazienką, kominek znajduje się między kuchnią a pokojem dziennym. Kocioł gazowy oznaczony jest białym prostokątem, kominek -szarym. Oba urządzenia usytuowane są w pobliżu kominów. Tak, można doprojektować garaż do tego budynku. Zmiany technologii domu na szkielet drewniany może dokonać architekt adaptujący.
Witam, Zacząłem się rozglądać za projektem i ten mi się spodobał. Ale mam kilka pytań: 1) W jaki sposób jest realizowane ogrzewanie tego domu? Bo na rzucie parteru nie widzę ani kominka ani kotłowni - w jaki sposób jest to oznaczane na rysunku bo jakoś przeciez chyba jest to zrobione :-) 2) Czy ten projekt można przystosować tak, aby od strony łazienki/pokoju był garaż? 3) Czy ten projekt można przerobić na dom szkieletowy? Będę wdzieczny za udzielenie w miare wyczerpujących odpowiedzi.
Witam, jak najbardziej taka zamiana jest możliwa jednakże łączyć się będzie ona z doprowadzeniem kanałów wentylacyjnych do łazienki (leżakami - poziome kanały wentylacyjne). Próba odwrócenia komina w łazience wiązała by się z przeprojektowaniem więźby dachowej gdyż w pobliżu komina wentylacyjnego przebiega płatew. Zamian kuchni z salonem wiązała by się z doprowadzeniem kanału wentylacyjnego do okapu kuchenki.
Witam, mnie również podoba się ten projekt. Mam pytanie-czy jest możliwe zamiana położenia: kuchnia z jadalnią w miejsce pokoju dziennego (i odwrotnie) a także pokój (sypialnia) w miejsce kotłowni z łazienką (i odwrotnie). pozdrawiam
Podoba mii sie ten projekt. Jedynie najchętniej bym zamienił pomieszczenie kotłowni na łazienkę, a w projektowanej łazience zrobiłbym kotłownię. Tylko co wtedy z kominem, który znalazłby się na środku pokoju na piętrze. Czy jest na to sposób? pozdrawiam
Witam, jeśli przesunie się drzwi do obu pokoi na poddaszu maksymalnie w kierunku schodów to uda się wygospodarować niewielkie pomieszczenie wc. Proszę pamiętać, ze wysokość 190cm uzyskujemy dopiero w odległości 126cm od ściany zewnętrznej tego pomieszczenia i takiej odległości muszą być rozmieszczone przybory sanitarne aby można z nich było wygodnie skorzystać. Zmianę taką może wprowadzić w projekcie architekt adaptujący, także na budowie, wpisem do dziennika budowy. Należy pamiętać o przyłączeniu urządzeń do pionu sanitarnego oraz o zapewnieniu wentylacji pomieszczenia.
fajny projekt, zastanawiam się czy możnaby na poddaszu zrobić wc i czy duży będzie koszt takiej zmiany? Bo wc wyszłoby nad wiatrołapem. pozdrawiam