Projekt domu Pliszka 2 dr-T
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Regulamin promocji >>
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 126.70 m²
- powierzchnia zabudowy 89.23 m²
- powierzchnia dachu 162.00 m²
- kubatura 589.00 m³
- wysokość 8.81 m
- EP 60.56 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny z użytkowym poddaszem |
ściany: | szkielet drewniany |
stropy: | na belkach drewnianych |
dach: | blachodachówka, kąt nachylenia 42° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Bądź pierwszą osobą, która zamówi kosztorys do projektu Pliszka 2 dr-T.
Zadzwoń: 577 007 206
Cena kosztorysu dla projektu Pliszka 2 dr-T wynosi 684 zł.
Ten dodatkowy koszt z pewnością znacząco nie nadszarpnie budżetu inwestycji, a pozwoli precyzyjnie wycenić poszczególne etapy prac budowlanych oraz będzie przydatne w negocjacjach z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi. Zaletą kosztorysu w wersji elektronicznej jest to, że pozwala na wprowadzanie pewnych zmian i dostosowanie kosztów do własnych potrzeb, daje również możliwość skorygowania cen materiałów i robocizny w zależności od miejsca budowy.
Kosztorys budowlany zawiera:- tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
- przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
- zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
- zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
- zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.
Kosztorys budowlany uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Pliszka 2 dr-T
Pliszka 2 DR-T to wariant innego projektu z naszej oferty o nazwie Pliszka. Od pierwowzoru różni się mniejszą bryłą, co wynika z braku w jej obrębie garażu. Prezentowany projekt jest doskonałą propozycją dla inwestorów, którzy szukają projektów domów na wąską działkę. Dom wybudowany według projektu Pliszka 2 DR-T z powodzeniem wpisze się w nieruchomość gruntową o szerokości nieprzekraczającej 18 m.
Podobieństwa i różnice
Na czym polegają różnice między tym projektem a domem o nazwie Pliszka? Autor przewidział inny niż w wersji podstawowej materiał oraz kolorystykę pokrycia dachowego. W tym przypadku zastosowano brązową blachodachówkę. Konstrukcja wspierająca ganek jest zdecydowanie lżejsza, a podmurówka zyskała kolor jasnego piaskowca. Charakterystyczne obramowanie otworów okiennych oraz drzwi zewnętrznych nadaje budynkowi charakteru i sprawia, że staje się on bardziej wyrazisty, a jednocześnie eliminuje konieczność stosowania dekoracyjnych materiałów na elewacji.
Informacje ogólne o projekcie
Pliszka 2 DR-T należy do kategorii projektów domów z użytkowym poddaszem . Pomimo niedużego metrażu będzie w stanie zapewnić komfort 5-osobowej rodzinie. Zastosowane w projekcie detale architektoniczne –obramowania otworów okiennych; nieduży ganek osłaniający strefę wejścia oraz ryzalit w kształcie trapezu – podnoszą atrakcyjność bryły i nadają budynkowi dworkowego wyglądu.
Układ pomieszczeń parteru
Układ pomieszczeń mieszkalnych w projekcie Pliszka 2 DR-T jest identyczny z tym, jaki autor zaproponował w projekcie stanowiącym jego pierwowzór. Na parterze zaproponowano otwartą strefę dzienną z dużym salonem i jadalnią, których przestrzeń przechodzi naturalnie w otwartą kuchnię oraz strefę wejścia i prowadzące na poddasze schody. Na granicy salonu oraz kuchni zaprojektowano ściankę, która wizualnie oddziela oba pomieszczenia, ale ich nie zamyka. Atrakcyjność wnętrza podnosi usytuowany centralnie kominek oraz taras, na który można wyjść z jadalni.
Na parterze autor projektu przewidział też jeden pokój, który w zależności od potrzeb inwestora, może posłużyć jako sypialnia albo gabinet. Sporych rozmiarów łazienka pozwoli zaaranżować wnętrze z prysznicem.
Strefa nocna na poddaszu
Na poddaszu domu zostały zaprojektowane trzy sypialnie. Dwie z nich zyskały dostęp do niedużego balkonu. Ich zaletą jest spory metraż i ustawne wnętrze. Trzecia sypialnia jest nieco mniejsza, ale również daje dużo możliwości aranżacyjnych. Obok niej autor projektu przewidział dostępną z przedpokoju garderobę. Układ funkcjonalny dopełnia duża, rodzinna łazienka, w której inwestor może zaaranżować komfortową strefę kąpielową.