Projekt domu Sójka 3
- Dostępny w 5-7 dni
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 137.90 m²
- powierzchnia garażu 33.10 m²
- powierzchnia zabudowy 144.00 m²
- powierzchnia dachu 267.00 m²
- kubatura 860.00 m³
- wysokość 8.72 m
- EP 46.60 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny z użytkowym poddaszem |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
dach: | dachówka, kąt nachylenia 42° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Sójka 3
Sójka 3 to projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem. Budynek jest niezwykle urokliwy i ma cechy niewielkiego dworku. Prosta bryła jego głównej części została powiększona o przybudówkę garażu oraz umieszczony centralnie na frontowej ścianie klasyczny ganek. Trójkątny szczyt ganku wsparty na symetrycznie rozmieszczonych kolumnach stanowi zadaszenie strefy wejściowej i nadaje budynkowi charakteru.
Ogólna charakterystyka
Projekt domu jednorodzinnego Sójka 3 swoim metrażem można zaliczyć do kategorii projektów średnich domów. Spełni oczekiwania 4-osobowej rodziny o własnym domu. W projekcie uwagę zwraca rozkład pomieszczeń z otwartym planem strefy dziennej na parterze oraz dającą poczucie intymności strefą nocną na poddaszu. Centralne miejsce parteru zajmują prowadzące na poddasze schody, otoczone z trzech stron zabudową mebli. To one wyznaczają sposób zagospodarowania całego wnętrza i stanowią element architektoniczny pozwalający na wizualne wydzielenie poszczególnych stref funkcjonalnych.
Przestronny parter
W zabudowie wokół schodów autor projektu zaplanował kominek, co dodatkowo dodaje wnętrzu uroku i pozwala na budowanie w nim klimatycznego nastroju. Z jadalni można wyjść na duży, zlokalizowany w narożnej części budynku taras. Przegrodami ściennymi odseparowano od strefy dziennej kotłownię, z której można przejść do dwustanowiskowego garażu, łazienkę z prysznicem oraz gabinet. Ten ostatni może też służyć jako pokój gościnny.
Układ poddasza
Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, w tym jedna główna dla gospodarzy oraz duża rodzinna łazienka, w której zmieści się zarówno prysznic, jak i wanna. Z łazienki można przejść do części poddasza nad garażem. To idealne miejsce na zaaranżowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania lub sporej garderoby.
Atuty projektu
Projekt Sójka 3 przedstawia szereg ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. Nawiązuje do nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz, gdzie przestronna strefa dzienna łączy się z otwartą kuchnią i sprzyja spędzaniu czasu w gronie rodzinnym. Niewątpliwy atut projektu stanowi minimalistyczna, jasna elewacja, co pozwoliło na wyeksponowanie drewnianych elementów konstrukcji dachu oraz utrzymanej w kolorze naturalnego drewna stolarki okiennej i drzwiowej. Uroku dodaje całości klinkierowa podmurówka.