Charakterystyka garażu dwustanowiskowego
Garaż dwustanowiskowy to garaż, w których bez problemu zmieszczą się dwa samochody. Projekty domów z garażem dwustanowiskowym najczęściej są dużymi budynkami. Z reguły posiadają jedną, szeroką bramą garażową, która umożliwia wygodne korzystanie z garażu. Niektóre garaże dwustanowiskowe posiadają dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, które idealnie sprawdzi się jako składzik lub miejsce do przechowywania np. rowerów. Większość projektów z garażem dwustanowiskowym posiadają wspólne zadaszenie z częścią mieszkalną. W projektach, w których garaż został niejako doklejony do bryły budynku, zadaszenie garażu jest elementem oddzielnym, najczęściej dachem jednospadowym.
Wygoda i większy komfort mieszkania
Wpisanie garażu w bryłę budynku zdecydowanie zwiększa wygodę jego użytkowania w porównaniu z posiadaniem garażu wolnostojącego. Nie musimy martwić się dotarciem do domu z garażu wolnostojącego w momencie kiedy na zewnątrz pada deszcz, albo jest po prostu ciemno. Garaż wpisany w bryłę budynku to na pewno bardziej bezpieczniejsze rozwiązanie. Zimą, kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury, nie musimy wychodzić na zewnątrz po samochód, bo znajduje się on w naszym domu, a posiadając garaż dwustanowiskowy, z zalety posiada auta tuż obok, możemy korzystać wspólnie ze współmałżonkiem.
Znacznie więcej miejsca w ogrodzie
Co prawda dom z garażem dwustanowiskowym posiada zdecydowanie większą powierzchnię zabudowy, ale w przypadku większych działek nie jest to żadnym minusem. Dla wielu inwestorów bardziej rozłożysta bryła może przynieść dodatkowe korzyści. Przestrzeń nad garażem można zagospodarować w dowolny sposób tworząc dodatkowe pomieszczenie użytkowe. Nawet jeśli nie będzie to powierzchnia mieszkalna, dodatkowa przestrzeń idealnie sprawdzi się jako pomieszczenie gospodarcze lub techniczne. Dzięki połączeniu garażu z domem mamy więcej miejsca na ogród. Zyskamy przestrzeń w ogrodzie, którą z powodzeniem możemy zagospodarować np. na altankę.
Garaż w bryle domu to łatwiejsze rozwiązanie
Jeśli zdecydujemy się na budowę domu z dwustanowiskowym garażem oszczędzimy sobie dodatkowych formalności. Budowa garażu wolnostojącego wymaga bowiem dodatkowego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia. Budowa garażu o powierzchni do 35m2 wymaga jedynie zgłoszenia, przy garażach o większej powierzchni trzeba występować już o pozwolenie na budowę. Wymagać to będzie również projektu architektoniczno – budowlanego. Nowa budowa wymusza również przyłączenia nowych mediów. Zatem, jeśli chcemy posiadać garaż i chcemy uniknąć dodatkowych formalności, zdecydujmy się na garaż w bryle budynku.
A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?
Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.
- Projekty domów całorocznych z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów murowanych z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów nowoczesnych z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów energooszczędnych z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów z kosztorysem z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów z kotłownią na paliwo stałe z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów z poddaszem z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów z wnętrzami z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym
- Projekty domów tradycyjnych z garażem dwustanowiskowym