Projekt domu Paproć 2
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 121.74 m²
- powierzchnia zabudowy 177.26 m²
- powierzchnia dachu 225.80 m²
- kubatura 611.06 m³
- wysokość 6.95 m
- EP 66.49 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny Porotherm 25 Profi + styropian Termo Organika |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
dach: | dachówka ceramiczna V11, antracytowa angoba, kąt nachylenia 40° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Bądź pierwszą osobą, która zamówi kosztorys do projektu Paproć 2.
Zadzwoń: 577 007 206
Cena kosztorysu dla projektu Paproć 2 wynosi 600 zł.
Ten dodatkowy koszt z pewnością znacząco nie nadszarpnie budżetu inwestycji, a pozwoli precyzyjnie wycenić poszczególne etapy prac budowlanych oraz będzie przydatne w negocjacjach z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi. Zaletą kosztorysu w wersji elektronicznej jest to, że pozwala na wprowadzanie pewnych zmian i dostosowanie kosztów do własnych potrzeb, daje również możliwość skorygowania cen materiałów i robocizny w zależności od miejsca budowy.
Kosztorys budowlany zawiera:- tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
- przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
- zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
- zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
- zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.
Kosztorys budowlany uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Paproć 2
Paproć 2 to oryginalna parterówka, którą cechuje oryginalne wykończenie elewacji oraz świetnie dopracowany układ funkcjonalny. Prosta bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta została przykryta dwuspadowym dachem bez okapów. Minimalistyczny styl budynku został również podkreślony ukrytymi rynnami w systemie bezokapowym. Elewacja wykończona została płytką elewacyjną w ciemnoszarym odcieniu. Na dachu pojawia się dachówką ceramiczna w tym samym kolorze. Całość prezentuje się niezwykle elegancko i oryginalnie. Projekt należy do kategorii projektów domów w stylu nowoczesnej stodoły.
Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły
Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły cechują się przede wszystkim prostą bryłą wykończoną nowoczesnymi materiałami. Dwuspadowy, bezokapowy dach pokrywa najczęściej ciemna dachówka lub blacha, a ściany wzbogacają liczne przeszklenia. Panoramiczne przeszklenia otwierają dom na ogród, nadając oryginalności oraz świetnie doświetlają wnętrze. Wysokie przeszklenia oprócz dużej ilości naturalnego światła umożliwiają pozyskanie energii słonecznej, która z całą pewnością pozwoli ograniczyć koszy ogrzewania. Projekt domu z dwuspadowym dachem i prostą bryłą to również szybsze tempo realizacji inwestycji oraz niższe koszty budowy, w porównaniu z domami o skomplikowanej bryle z wielospadowym dachem.
Funkcjonalne i dopracowane wnętrza
Paproć 2 to projekt domu parterowego o wyraźnym podziale na dwie strefy użytkowe: dzienną i nocną. Część dzienna to otwarta przestrzeń, w której wydzielono trzy niezależne strefy. Zaprojektowano tu przestronny salon, w którym wygospodarowano miejsce na dużą kanapę, telewizor oraz kozę, która umili czas w długie jesienne wieczory. W jadalni pojawił się duży stół, który umożliwi spotkania w większym gronie znajomych lub rodziny. Autor projektu zaproponował również otwartą kuchnię, która oddzielona została od pozostałej części domu wysokim barkiem. Całość dopełniają panoramiczne przeszklenia. Strefa nocna to trzy wygodne sypialnie oraz rodzinna łazienka. Jedna z sypialni posiada własną łazienkę, która z całą pewnością podnosi komfort jej użytkowania. Program użytkowy dopełnia przeszklony wiatrołap z miejscem na pojemna szafę, WC oraz pomieszczenie gospodarcze z miejscem na piec gazowy lub pompę ciepła.