Projekt domu Paproć 3
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Regulamin promocji >>
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 114.12 m²
- powierzchnia zabudowy 151.26 m²
- powierzchnia dachu 191.99 m²
- kubatura 549.07 m³
- wysokość 7.20 m
- EP 65.06 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + wełna mineralna |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
dach: | blachodachówka, kąt nachylenia 40° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Bądź pierwszą osobą, która zamówi kosztorys do projektu Paproć 3.
Zadzwoń: 577 007 206
Cena kosztorysu dla projektu Paproć 3 wynosi 600 zł.
Ten dodatkowy koszt z pewnością znacząco nie nadszarpnie budżetu inwestycji, a pozwoli precyzyjnie wycenić poszczególne etapy prac budowlanych oraz będzie przydatne w negocjacjach z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi. Zaletą kosztorysu w wersji elektronicznej jest to, że pozwala na wprowadzanie pewnych zmian i dostosowanie kosztów do własnych potrzeb, daje również możliwość skorygowania cen materiałów i robocizny w zależności od miejsca budowy.
Kosztorys budowlany zawiera:- tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
- przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
- zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
- zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
- zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.
Kosztorys budowlany uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Paproć 3
Paproć 3 to parterowy projekt domu, który należy do kategorii projekty domów nowoczesnych. Projekt wyróżnia się prostą bryłą budynku, którą przykryto dwuspadowym dachem bez okapów. Są to cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnej stodoły. Elewacja w całości została przykryta deską szalówkową w dwóch odcieniach. Większa część elewacji została wykończona w ciemnym kolorze, zaś ściany szczytowe pokrywa szalówka w ciepłym miodowym odcieniu. Dach pokrywa blachodachówka w grafitowym odcieniu, która jest stylizowana na dachówkę ceramiczną. Stolarka okienna została wykończona w jasnym odcieniu, tworząc spójną całość z materiałem na elewacji. Minimalistyczny charakter domu podkreślają ukryte rynny w systemie bezokapowym.
Minimalistyczny dom w stylu nowoczesnej stodoły
Paproć 3 ma charakterystyczne cechy projektów domów w stylu nowoczesnej stodoły. Jest to prostokątna bryła z dwuspadowym, bezokapowym dachem, w której brak jest zbędnych detali architektonicznych, występują za to liczne przeszklenia. Otwarta strefa dzienna z wysokimi, panoramicznymi oknami nie tylko zapewniają dużą ilość naturalnego oświetlenia, ale stanowią również walor dekoracyjny domu. Duże przeszklenia pozyskują także energię słoneczną, co sprzyja ograniczeniu kosztów ogrzewania. Prosta bryła z dwuspadowym dachem ogranicza również koszty budowy. Prosta konstrukcja umożliwia realizację projektu w systemie prefabrykowanym, który charakteryzuje się krótkim czasem budowy.
Wnętrze i otoczenie domu tworzą spójną całość
W projekcie zaprojektowano wnętrza dostosowane do potrzeb 4-osobowej rodziny. Przez przestronny wiatrołap z miejscem na praktyczną szafę w zabudowie przechodzimy do otwartej strefy dziennej. Salon został zaprojektowany od frontu domu, co powoduje, iż projekt będzie odpowiedni dla działki z wjazdem od południa. W salonie znajduje się miejsce na wygodny zestaw wypoczynkowy z narażoną kanapą oraz kino domowe. W projekcie nie ma tradycyjnego kominka, w którego zamian pojawiła się koza, która może stanowić oryginalny akcent dekoracyjny wnętrza. Jadalnia została zaprojektowana przy wyjściu na taras. Jest ona otoczona wysokimi przeszkleniami z dwóch stron, które prowadzą na rozległy taras. Zadaszenie tarasu stanowi pergola ze stalową konstrukcją, która tworzy przytulną strefę wypoczynkową.
Funkcjonalne wnętrza
Otwarta strefa dzienna łączy w sobie funkcję wypoczynkową w salonie z jadalnią oraz funkcjonalną kuchnią. W kuchni znajduje się praktyczna wyspa z kuchenką, miejscem do przygotowywania posiłków oraz barkiem śniadaniowym. Przy kuchni zaprojektowano również pojemną spiżarnię, która umożliwi przechowywanie dużej ilości przetworów oraz artykułów spożywczych. Prywatną strefę mieszkańców tworzą trzy duże sypialnie, w których poza miejscem do wypoczynku i pracy znajduje się wydzielona przestrzeń pod meble w zabudowie. Dwie sypialnie zlokalizowane od strony ogrodu mają dostęp do prywatnego tarasu. Uzupełnieniem układu funkcjonalnego w projekcie jest rodzinna łazienka, oddzielna toaleta z funkcją pralni oraz pomieszczenie gospodarcze przy wiatrołapie.