Projekt domu Malutki 2
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Regulamin promocji >>
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 90.25 m²
- powierzchnia zabudowy 69.57 m²
- powierzchnia dachu 111.50 m²
- kubatura 435.00 m³
- wysokość 8.65 m
- EP 62.21 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny z użytkowym poddaszem |
ściany: | 2-warstwowe - bloczki z betonu komórkowego SOLBET 24 cm + wełna mineralna ISOVER |
stropy: | żelbetowe |
dach: | blachodachówka płaska modułowa Ruukki Hyygge, kąt nachylenia 45° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Malutki 2
Malutki 2 to projekt domu z użytkowym poddaszem, który wyraźnie wpisuje się w nurt nowoczesnej architektury. Pomimo niedużej powierzchni użytkowej, który nieznacznie przekracza 90 m2, dom zapewni pełen komfort użytkowania dla 3-4-osobowej rodziny. Projekt domu Malutki 2 jest minimalistyczną koncepcją, która przypadnie do gustu również osobom nie do końca przekonanym do nowoczesnych stylów. Zastosowanie dużej ilości drewna w aranżacji zewnętrznej zdecydowanie łagodzi surowy charakter całej koncepcji i powoduje, że projekt sprawia wrażenie niesamowicie przytulnego miejsca do życia.
Projekt domu na zgłoszenie
Powierzchni zabudowy w projekcie Malutki 2 nie przekracza 70 m2, co daje możliwość jego realizacji na tzw. zgłoszenie. Jest to jedno z podstawowych założeń programu rządowego Nowy Polski Ład, które obwiązują od stycznia 2022 roku. Wynika z nich, iż projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2 można zrealizować bez pozwolenia na budowę, bez kierownika budowy oraz dziennika budowy. Podstawowym założeniem programu jest przeznaczenie inwestycji na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Ważne jest również, aby obszar oddziaływania takiego budynku w całości mieścił się na działce lub działkach, na których będzie realizowana dana inwestycja. Budowa domu do 70 m2 w drodze zgłoszenia musi być również zgodna z założeniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który jest uchwalony dla danego obszaru inwestycyjnego, zaś w przypadku jego braku z decyzją o warunkach zabudowy dla danej działki.
Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły
Prosta bryła, dwuspadowy dach bez okapów, oryginalne pokrycie elewacji – to typowe cechy projektów domów w stylu nowoczesnej stodoły. Ten styl zadomowił się na dobre we współczesnej architekturze. Nie bez powodu! Takie projekty cechuje piękna estetyka i łatwość realizacji. Uzupełnieniem surowej formy architektonicznej są drewniane panele w naturalnym odcieniu, pokrywające znaczną część elewacji. Interesujące pokrycie dachu i ścian materiałami w odcieniu grafitu podkreśla nowoczesny charakter koncepcji. Piękne, duże przeszklenia i efektowne balkony ulokowane z dwóch stron budynku kreują fascynującą aranżację zewnętrzną. Wyraźne nawiązanie do natury za pomocą drewnianych elementów tworzących elewację, sprawia że dom pięknie wkomponuje się w krajobraz naturalny, a na obszarach miejskich będzie zachwycać swoją oryginalną stylistyką.
Panoramiczne przeszklenia w strefie dziennej
Dom z użytkowym poddaszem to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki ulokowaniu pomieszczeń na dwóch poziomach, taki projekt domu zmieści się nawet na niedużych działkach. Program użytkowy zakłada utworzenie strefy dziennej na parterze, a strefy nocnej na poddaszu. Warto też zaznaczyć, że ogromnym atutem projektu jest obecność wydzielonej strefy kuchennej. Znajduje się ona w optymalnej odległości od salonu, zabezpieczając tym samym resztę pomieszczeń od zanieczyszczeń kuchennych, jednocześnie gwarantując łatwość komunikacji. W salonie uwzględniono miejsce na stół jadalniany i zestaw mebli wypoczynkowych. Odpoczynek w części dziennej umilą liczne przeszklenia, odpowiednio doświetlające wnętrze, oraz obecność częściowo zadaszonego tarasu, okalającego dom z dwóch stron.
Strefa wypoczynkowa na poddaszu
Strefa nocna w projekcie została zaplanowana na poddaszu. Taki typ układu funkcjonalnego jest wyjątkowo komfortowy. Zapewnia domownikom spokój i ciszę podczas zasłużonego odpoczynku po całym dniu pełnym wrażeń. Sypialnia gospodarzy została subtelnie oddalona od pozostałych pokoi sypialnych, co również wpłynie na większy komfort użytkowania. Do tego posiada prywatną garderobę i dostęp do własnego balkonu! Architekci pomyśleli również o reszcie domowników – użytkownicy dwóch pozostałych sypialni także będą mogli korzystać z uroków drugiego balkonu, ulokowanego z przeciwległej strony budynku. Dopełnienie strefy dziennej stanowi rodzinna łazienka, a odpowiednie naświetlenie wnętrz zapewnią praktyczne okna dachowe.
Grupa budujących - Budujemy Malutkiego
Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Malutkiego, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Malutki.
Katarzyna, tak to ściana działowa. Można wprowadzić zmiany w projekcie i zrobić tam dużą sypialnię.
Czy ściana pomiędzy dwoma pokojami na piętrze jest tylko działowa? Można ją pominąć i zrobić jedną dużą sypialnię?
Byłoby idealnie, gdyby był troszkę większy - powiedzmy 110m. Planujecie może stworzyć projekt o większym metrażu?
Joanno, zerknij na projekt domu POGODNY ma pralnię a nawet garaż, który możesz przeprojektować na dodatkowy pokój dla gości :)
To byłby mój dom marzeń, gdyby tylko zmieścił się na dole jeszcze jeden pokój (dla gości) i oddzielne pomieszczenie na pralnię. Nie planujecie może małych zmian? :)