Projekt domu Malutki dr-S
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Regulamin promocji >>
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 79.48 m²
- powierzchnia zabudowy 60.25 m²
- powierzchnia dachu 103.03 m²
- kubatura 395.00 m³
- wysokość 8.57 m
- EP 68.35 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny z użytkowym poddaszem |
ściany: | drewniane, szkieletowe |
stropy: | w konstrukcji drewnianej |
dach: | blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 45° |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Malutki dr-S
Poszukując domu charakteryzującego się skromną formą, wysoką estetyką i funkcjonalnością, nie można nie wspomnieć o projekcie Malutki dr-S. Jest to dom należący do kolekcji projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły. Prosta bryła z dwuspadowy dachem bez okapów to cechy charakterystyczne tego stylu. Duże przeszklenia dodają mu atrakcyjności i pozwalają na dobre doświetlenie pomieszczeń. Jego atuty wiążą się także z tym, że projekt doskonale spełnia oczekiwania osób, które dysponują wąską działką budowlaną.
Przejrzysty układ funkcjonalny
Projekt domu Malutki dr-S to dom należący do grupy projektów domów drewnianych, który może być użytkowany przez 4-osobową rodzinę. Przejrzysty rozkład pomieszczeń posiada wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Na parterze budynku autor projektu przewidział salon połączony z jadalnią, w której warto zaplanować budujący klimatyczny nastrój kominek. Po przeciwległej stronie domu została zaplanowana zamknięta kuchnia, a obok niej niewielka kotłownia. Obie przestrzenie oddzielono zabiegowymi schodami, w osi których znajduje się toaleta. Poddasze domu to doskonale zaprojektowana przestrzeń do wypoczynku. Zaplanowano tu trzy wygodne sypialnie oraz łazienkę. Główna sypialnia z garderobą posiada dostęp do prywatnego balkonu. Dwie mniejsze sypialnie mają dostęp do wspólnego balkonu od strony ogrodu. Wysokie, geometryczne przeszklenia w pokojach nie tylko zapewniają dużą ilość naturalnego światła, ale stanowią również walor dekoracyjny.
Prosta bryła z nowoczesną elegancją
Malutki dr-S to projekt dopracowany w szczegółach. Niewielki, cechujących się zwartą bryłą i prostą formą, a jednocześnie wyróżniający elegancką i nowoczesną elewacją. Nieduży metraż budynku sprawia, iż projekt należy do projektów domów małych do 100 m². Zastosowanie przy jego wykończeniu naturalnych materiałów gwarantuje, że dom doskonale wpisze się w przestrzeń otaczającej przyrody i stworzy wraz z nią spójną i przyjemną w odbiorze wizualnym całość. Przed domem przewidziano wąski, ale długi, zadaszony taras, który rozpoczyna się w strefie wejścia do budynku i ciągnie wzdłuż jego dwóch, przylegających do siebie ścian. Pomysłowe zaaranżowanie tej przestrzeni pozwoli stworzyć komfortowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Atutem projektu jest połączenie niewielkiej powierzchni użytkowej budynku z w pełni funkcjonalną przestrzenią dla 4-osobowej rodziny oraz duże przeszklenia, które dobrze doświetlają wnętrze.
Projekt domu na zgłoszenie
Powierzchni zabudowy w projekcie Malutki dr-S nie przekracza 70 m2, co daje możliwość jego realizacji na tzw. zgłoszenie. Jest to jedno z podstawowych założeń programu rządowego Nowy Polski Ład, które obwiązują od stycznia 2022 roku. Wynika z nich, iż projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2 można zrealizować bez pozwolenia na budowę, bez kierownika budowy oraz dziennika budowy. Podstawowym założeniem programu jest przeznaczenie inwestycji na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Ważne jest również, aby obszar oddziaływania takiego budynku w całości mieścił się na działce lub działkach, na których będzie realizowana dana inwestycja. Budowa domu do 70 m2 w drodze zgłoszenia musi być również zgodna z założeniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który jest uchwalony dla danego obszaru inwestycyjnego, zaś w przypadku jego braku z decyzją o warunkach zabudowy dla danej działki.
Grupa budujących - Budujemy Malutkiego
Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Malutkiego, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Malutki.
Dzien dobry, czy znacie Panstwo godnych polecenia realizatorow projektu? Dziekuje!
Pani Ago, mamy już gotowy taki projekt proszę sprawdzić MALUTKI 2 😉
Dzień dobry, czy istnieje możliwość zmiany konstrukcji na strop żelbetowy oraz ściany na betonowe?
Panie Zenku, zmiana o którą Pan pyta jest możliwa do wykonania. W przypadku bardziej szczegółowych pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.
Dzień dobry, Czy istnieje możliwość wyciągnięcia ścany od kuchni do końca ścian bocznych gospodarując w ten sposów dodatkową przestrzeń?
Bardzo fajny dom, tylko gdyby był z 20-40m2 większy
Bardzo udane połączenie funcjonalności i designu. Brawo! Wersja poprawiona lepsza / większa kuchnia! Mam nadzieję, że i kosztorys wykonania też będzie zadowalający. :) Ciekawe jakby wyglądał z dostawieniem garażu, gdzieś tam koło drzwi wejściowych...
Panie Krzysztofie wizualizacja będzie poprawiona w najbliższym czasie. Jeżeli chodzi o wymiar budynku 6,39 to obecnie jest to szerokość bocznej elewacji budynku. Wymiar ten jest już obecnie poprawnie zaznaczony na rzucie.
Czy jest możliwość poprawy wizualizacji domu po zmianie okien od strony salonu? Na rzucie parteru błąd - źle zaznaczona odległość 6,39. Na poddaszu wejście do pokoi mogłoby być w kształt Y, wówczas będzie więcej miejsca w pokojach. Poprzednia wersja jakoś bardziej mi się podoba. Mam zamiar wybudować ten dom w przyszłym roku, ale z moimi uwagami :)
Wyglada znakomicie! Fajny rozklad.